O pohár predsedu SsFZ – turnaj prípravky – Vinica

V stredu 03. apríla 2024 zorganizoval Oblastný futbalový zväz Veľký Krtíš v spolupráci so Stredoslovenským futbalovým zväzom futbalový turnaja prípraviek „O pohár predsedu SsFZ“, ročník narodenia 2013 a mladší. Stretnutia sa hrali na štadióne ŠK Vinica. Do turnaja sa prihlásilo celkovo 11 výberov ObFZ z celého stredoslovenského kraja. Dvanásť členné družstvá hrali v dvoch skupinách systémom každý s každým, potom pokračovali súboje o celkové umiestnenie v turnaji.

Do výberu U11 TFZ boli nominovaní hráči:
Braun Max, Lilge Samuel (obaja Dražkovce), Daubner Matúš, Gavorník Jakub, Grusman Tomáš, Lettrich Peter, Lettrich Šimon, Petrovič Damián (všetci Diviaky), Kotúč Tomáš (Košťany), Jurošek Peter, Štefanides Matej (obaja Žabokreky), Kapusta Juraj (Turany),
Realizačný tím: tréner – Andrej Glejtek, vedúci družstva – Peter Jurošek, za TFZ – Martina Žalmanová.

Výber TFZ postupne v skupine zdolal Liptovský Mikuláš 3:0, Zvolen 4:1, Lučenec 1:0, a remizoval so Žilinou 0:0. Vo finálovom stretnutí porazili výber Dolného Kubína 2:0 a tak sa výber TFZ tešil z 1. miesta na turnaji a tým obhájili prvé miesto z posledného tohto turnaja, ktorý sa konal v októbri v Zubrohlave.

Všetci zúčastnení obdržali medaile za účasť, prvý traja poháre venované SsFZ a výber TFZ si odniesol aj putovný pohár predsedu SsFZ. Taktiež boli vyhodnotené aj individuálne kategórie. Z každého družstva bol vybraný najlepší hráč – z výberu TFZ to bol Samuel Lilge a potom aj celkovo najlepší hráč, najlepší strelec a najlepší brankár turnaja. Najlepším hráčom celého turnaja sa stal hráč výberu TFZ Matej Štefanides.